Novinky 2017

 

Drevokazný hmyz, plesne a huby vedia drevo úplne zničiť a znehodnotiť. Ak tomu chceme predísť, najlepším prípravkom na jeho ochranu je biocídne napúšťadlo, ktoré preniká hlboko do pórov dreva, a tak zabezpečí jeho ochranu. Len pre príklad, životnosť neošetreného dreva v exteriéri je iba 3 až 5 rokov. Ak ho ale správne ošetríme, predĺžime mu tým život až na 20 a viac rokov. Biocídne napúšťadlo v kombinácii s vrchnými ochrannými lazúrami a dekoračnými nátermi zaručí, že nám drevo v exteriéri dlho vydrží ako nové.

 

Do nášho sortimentu sme preto zaradili inovácie v podobe vodou riediteľného napúšťadla CHEMOLUX V 1357 s úplne novou receptúrou a rozpúšťadlový impregnačný základ CHEMOLUX S 1357.  Viac informácií nájdete v priloženom letáku alebo na tejto stránke nižšie.

 

CHEMOLUX V 1357
biocídne napúšťadlo na drevo

je vodou riediteľná napúšťacia látka určená, na preventívnu ochranu dreva v exteriéroch proti drevokaznému hmyzu, drevo zafarbujúcim a drevokazným hubám a plesniam. Používa sa na ochranu nového dreva, stavebných konštrukcií, krovov, okien, dverí, záhradných pergol, obkladového materiálu a pod. Ochranu dreva voči poveternostným vplyvom treba zabezpečiť ďalšími vrchnými nátermi, napr. lazúrami Chemolux S Klasik, Chemolux S Extra, Chemolux V Klasik, Chemolux V Extra, Chemolux Lignum a pod...

 

Spolu-01Výhody:

- veľmi dobre nasiaka do podkladu
- ľahko sa aplikuje
- chráni drevo pred drevokazným hmyzom,

   hubami a plesňami
- vyrába sa v 3 praktických farebných variantoch
- bez zápachu


Orientačná výdatnosť: cca 7 – 8 m2/l  v jednej vrstve

Čas schnutia: 4 - 6 hod

Riedidlo: bez riedenia

Balenie:  1 l, 5 l, 10 l

Aplikácia: štetec, striekanie, namáčanie

Odtiene: bezfarebný, zelený, hnedý

 

Technický list

Bezpečnostný list

 

 

 

 

CHEMOLUX S 1357
impregnačný základ na drevo

je rozpúšťadlové napúšťadlo na drevo, ktoré sa používa na prvotnú aktívnu ochranu dreva vo vonkajšom prostredí. Napúšťadlo účinne chráni drevo pred drevokaznými a drevosfarbujúcimi hubami a drevokazným hmyzom. Hlboko penetruje do dreva a vytvára tak ochrannú bariéru pred jeho biologickým znehodnotením. Zároveň zvyšuje priľnavosť ďalších vrstiev ochranných náterov dreva. Ošetrené drevo musí byť po zaschnutí S 1357 natreté vhodným vrchným náterom, napr. Chemolux S Klasik. Chemolux S Extra a pod.

 

Spolu-02Výhody:

- bezfarebné prevedenie
- hlboko penetruje do dreva
- aktívne chráni drevo pred drevokazným

   hmyzom a hubami
- zvyšuje priľnavosť vrchných náterovOrientačná výdatnosť: cca 6 – 7 m2/l  v jednej vrstve

Zasychanie: na dotyk 12 h, pretieranie 24 h

Riedidlo: bez riedenia

Balenie:  0,75 l, 2,5 l

Aplikácia: štetec, striekanie, namáčanie

Odtiene: bezfarebný

 

Technický list

Bezpečnostný list

 

Všetky naše tohtoročné produktové novinky zakúpite v sieti našich podnikových predajní a u našich odberateľov.

Vytvorila reklamná agentúra Vizion