Industriálny štýl bývania

Moderným štýlom bývania či už v meste alebo na vidieku sa stal industriálny štýl. Ošarpané a drsné sa zrazu môže stať nadčasovým. Tento štýl bývania si získava priaznivcov už aj u nás na Slovensku.

Štýl nielen pre mladých

Tento štýl vznikol v komunite mladých ľudí, ktorí sa museli často popasovať s nedostatkom financií, čo ich nútilo kupovať staré a ošarpané priestory. Sklady či haly, ale už aj byty a domy viete premeniť na niečo trendy moderné. V rámci tohto štýlu sa medze nekladú experimentovaniu. A obľúbia si ho aj staršie ročníky, ktoré chcú vyniknúť či sa odlíšiť.

Premeňte staré na nové

Staré rúry, kovové rámy okien, tehly, to všetko viete oživiť a dať tomu nový nádych. Napríklad kovové časti je možné ponatierať farbou z radu Malebná hlavne v odtieni antracitovej či čiernej. „MALEBNÁ sa používa ako univerzálny vysoko kvalitný vrchný krycí náter na drevené, kovové, plastové a minerálne podklady v exteriéri aj interiéri. Vďaka špeciálnej, inovatívnej receptúre má vynikajúcu priľnavosť k rôznym typom podkladov ako sú napríklad: nové ošetrené drevo, MDFS dosky, nábytok, dvere, okná, obklady, zábradlia, lavičky, oceľové a pozinkované konštrukcie ošetrené vhodným základným náterom, hliník a meď, ploty a brány, mreže, radiátory, odkvapy a pod.

Nebojte sa experimentovať

Ideálne pre tento štýl sú otvorené priestory, s veľkými oknami a vysokými stropmi. Na trhu nájdete aj mnoho dizajnových doplnkov či nábytku od sedačiek až po rôzne nástenné dekorácie či svietidlá. Veľmi dobre viete kombinovať staré a nové veci. Nový obraz zavesený na starom klinci, staré kovové reťaze či drevené police zavesené na lane. Žiarovky visiace v priestore bez tienidla, aj takto viete dotvoriť svoje nové bývanie.

Betón, kov, koža, masívne drevo. Nebojte sa experimentovať. Potrebné farby a lazúry na zmodernizovanie Vašich starých vecí nájdete napríklad v predajniach Chemolaku po celom Slovensku, prípadne aj online v partnerských e-shopoch .

Farby v otvorenom priestore

Keďže tento štýl sa vyznačuje vzdušnosťou, priestorovosťou a veľkými oknami, teda dostatkom svetla, nebojte sa ani tmavých farieb. Do úvahy prichádza čierna, sivá, hnedá, tehlovočervená. Na zútulnenie priestoru sú vhodné metalické odtiene ako strieborná či zlatá. Stačí si len vybrať.

 

Inšpirácie nájdete tu.